top of page
bg1.jpg

ING. BORIS GNOTH, LL.M.

Boris je daňovým poradce, zakladatelem a jednatelem společností BORIS GNOTH TAX, s.r.o. a BORIS GNOTH BPO, s.r.o.

V roce 1997 získal živnostenský list na vedení účetnictví a po absolvování Vysoké školy ekonomické (Obor Mezinárodní obchod a Oceňování podniku) pracoval 4 roky v auditorské společnosti, kde působil jako vedoucí auditorského týmu.

Mezi jeho největší klienty patřily: cestovní kanceláře ČEDOK, BLUE STYLE, FIRO TOUR, výrobní společnosti ze skupiny ELTODO a rovněž společnosti poskytující ubytovací služby (např. hotel THERMAL).

Od roku 2006 se profesionálně věnuje poskytování daňového poradenství českým a mezinárodním klientům. Má zkušenosti s prací pro velké mezinárodní poradenské společnosti (PwC, Mazars, Deloitte) i pro menší daňové kanceláře.

Poskytoval daňové poradenství mimo jiné následujícím klientům: ČESKÉ AEROLINIE, DAIKIN, SSI TECHNOLOGIES, skupina GE ELECTRIC, BIGBOARD a PROFINIT EU.

Kromě tradičního poradenství pro podnikající FO a PO se specializuje na daňové aspekty fúzí a akvizic, realizaci finančních a daňových due diligence a tvorbu privátních holdingových struktur, včetně využití tuzemských svěřenských fondů a zahraničních nadací.

V roce 2007 absolvoval ve Vídni LL.M. studium se specializací na mezinárodní zdanění. Je členem Komory daňových poradců a International Fiscal Association.

bottom of page