Daňové novinky pro rok 2020 a 2021

Poslanecká sněmovna bude koncem letošního prosince projednávat rozsáhlou novelu daňových předpisů, z nichž některé by měly platit zpětně pro rok 2020 a některé až od roku 2021.


Aby tomu tak bylo, novelu po schválení Parlamentem musí podepsat prezident ČR a nový předpis ještě musí být publikován ve Sbírce zákonů.


Novela přináší spoustu významných změn daňových předpisů, nicméně pro vlastníky rodinných firem a další movité fyzické osoby je klíčové zavedení plánovaného stropu pro dosažení osvobození z prodeje akcií (a dalších c.p.) ve výši 20 mil. Kč, pokud prodávající vlastnil držené c.p. po dobu alespoň 3 let.


O dalším vývoji novely Vás budeme informovat.


11 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

MOSS aneb MINI-ONE-STOP-SHOP zjednodušuje DPH pro eshopy

Může se nové zjednodušení podnikání v EU týkat i Vás? Plánované rozšíření režimu MINI-ONE-STOP-SHOP přináší daňové změny pro e-shopy a další typy služeb. Co to je MOSS neboli mini-one-stop shop a v če

Oznamování přeshraničních transakcí dle Směrnice DAC 6

Zákonem č. 343/2020 Sb. byla implementována Směrnice DAC 6. Cílem této Směrnice je automatická výměna informací o přeshraničních uspořádáních a oznamovací povinnost v členských státech EU. Přeshranič